Az első négy ukrán helikopter kedd reggel érkezett Romániába, a következő öt pedig délután. A többit a közeli napokban várják. A MAPN közleménye szerint civil hasznosításra kialakított helikopterekről van szó, amelyek karbantartását a hatályos szerződések alapján végzi az Airbus romániai leányvállalata.
A román média felidézte: Igor Konasenkov, az orosz védelmi minisztérium szóvivője korábban arra figyelmeztetett, hogy amennyiben egyes országok megengedik, hogy repülőtereiket olyan ukrán katonai repülőgépek használják, amelyek később az orosz hadsereg egységeit támadják, Oroszország úgy értékelheti, hogy az illető országok beavatkoztak a fegyveres konfliktusba. A szóvivő állítólag kizárólag Romániát nevezte meg konkrét példaként, azt állítva, hogy "ukrán harci repülőket helyeztek át Romániába és más szomszédos országokba".
A román média szerint a kijelentés azzal állhat összefüggésben, hogy az Ukrajna elleni orosz támadás első napján egy Szu-27-es harci gép "tévedt" a román légtérbe, amelyet a román vadászgépek elfogtak és leszállásra kényszerítettek, majd néhány nap után az ukrán fél kérésére a román hatóságok lehetővé tették, hogy visszatérjen Ukrajnába. Nicolae Ciuca miniszterelnök megalapozatlannak nevezte az orosz vádat, mivel Románia egyértelművé tette, hogy a Szu-27-es gép fegyverzet nélkül repült vissza Ukrajnába.